08.11.2009.

Milanu slavlje na Olimpicu

Nogometasi Milana su upisali i četvrtu pobjedu u posljednjih pet prvenstvenih ogleda Serije A (uz remi kod Napolija). U nedjeljnom 12. kolu su slavili u Rimu kod Lazija 2:1.

Thiago Silva, 25-godišnji brazilski obrambeni igrač Milana, zabio je pogotke na obje strane, ali na kraju se važnijim pokazao onaj kojim je otvorena utakmica u Rimu.

U 21. minuti je doveo Milan u vodstvo, a njegov sunarodnjak Pato, inače zaduženiji za pogotke u dresu Milana, povećao je na 2:0 četrnaest minuta kasnije. Iako je u drugom poluvremenu Lazio svim silama napadao i pokušao doći barem do boda, uspjeli su se samo jednom radovati pogotku i to uz pomoć spomenutog Thiaga Silve. Udarac Zaratea je Thiago skrenuo u vlastitu mrežu, no ta pogreška se nije pokazala kobnom.

Ovom pobjedom je Milan preskočio Sampdoriju, te došao već do trećeg mjesta na ljestvici, a u ovom kolu je u gostima profitirala i Fiorentina. Momčad iz Firence je slavila na Friuliju u Udinama kasnim pogotkom Vargasa (84. minuta), te sada imaju 21 bod, baš kao i Sampdorija.